Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Новини законодавства щодо власності на землю

    Зміни в законодавстві торкнулися не тільки реєстрації права власності на нерухомість, відмінну від землі. Аналогічна процедура необхідна і для вступу в силу права власності на землю. Її алгоритм дещо відрізняється від алгоритму реєстрації нерухомості. У чому ж відмінності?
    Реєстрація (внесення до Державного реєстру) права власності робить власника нерухомості повноправним власником. Вона обов'язкова для всіх видів нерухомості.
   Процедура реєстрації права власності на землю відрізняється від процедури реєстрації права власності на іншу нерухомість.
   Земельна ділянка, перш ніж стати об'єктом цивільного обороту, повинна бути сформована. Формування земельної ділянки як об'єкта цивільних прав - це нове правове поняття. За своєю суттю воно аналогічне введенню закінченого будівництвом об'єкта в експлуатацію.
   Поки об'єкт будується, всі правовідносини регулюються будівельним законодавством. З моменту введення його в експлуатацію він стає об'єктом нерухомості. Точно так само і формування земельної ділянки включає процедури, за допомогою проходження яких фізичний об'єкт стає об'єктом юридичним.
    Формування земельної ділянки як об'єкта цивільного права полягає у визначенні його площі, меж та внесення відомостей про неї до Державного земельного кадастру.
    Ділянки формуються в таких випадках:
   • при відведенні земельних ділянок із земель державної і комунальної в приватну власність. У цьому випадку земельна ділянка вперше виникає як правової об'єкт і включається в оборот;
    • при поділі чи об'єднанні існуючих земельних ділянок.
    Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера.
   У свою чергу, державний кадастровий номер присвоюється земельній ділянці при внесенні відомостей про нього до Державного земельного кадастру (ДЗК).
   Державна реєстрація прав власності та інших речових прав на земельні ділянки здійснюється після реєстрації земельної ділянки в ДЗК.
    Таким чином, щоб зареєструвати право власності на земельну ділянку, необхідно підтвердити його реєстрацію в ДЗК.

Детальніше:

Новини у оплаті допомоги у зв'язку з втратою годувальника

       Розширено коло осіб, які мають право на державну соціальну допомогу.
       Виплати будуть отримувати діти до 18 років (учні - до 23 років) у разі смерті одного з батьків, який не набув право на пенсію.
    У зв'язку з цим можна буде отримати тільки один вид державної допомоги (за вибором). Тобто, на дитину не повинна виплачуватися пенсія чи інша соціальна допомога (крім допомоги дітям-інвалідам).
     Розмір такої допомоги на кожну дитину встановлений на рівні прожиткового мінімуму для непрацездатних незалежно від доходу сім'ї.

 

Джерело: jurliga.ligazakon.ua/

 

Відповідальність за порушення трудового законодавства роботодавцями

У зв’язку із набуттям чинності з 01.01.2017 Закону України від 06.12.2016 № 1774-VIII „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України“ (далі – Закон № 1774) Державна служба України з питань праці повідомляє.

Починаючи з 01.01.2017 статтею 265 Кодексу законів про працю України запроваджені фінансові санкції стосовно юридичних та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, за недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (9600 гривень).

Детальніше:

Порядок проведення перевірок по працевлаштуванню працівників

Ні в чому не досягла такого успіху держава Україна, як в перешкоджанні вільному підприємництву. Перевірки та відверте кошмарення замість підтримки людей, що не лише ризикнули заробляти самі, а й дають таку можливість іншим. Наприкінці 2016 року законодавці зробили ще один крок «назустріч» підприємцям ввівши просто драконівські санкції за недопущення до проведення перевірки з питань оформлення трудового договору з працівниками та повноти нарахування заробітної плати.

Хтось може сказати, що жодних проблем для сумлінних роботодавців в цьому немає, адже роби все за правилами і ніяка перевірка тобі не загрожує проблемами. Та дозволю собі не погодитись. Родзинка нововведення полягає в тому, що фінансові санкції власне за порушення є значно меншими ніж за недопущення до перевірки. Тому у чиновника контрольного органу може виникнути величезна спокуса повернути справу так, щоб і перевірку не проводити, і штраф великий стягнути.

Тому потрібно дуже чітко знати хто має повноваження на проведення такої перевірки та порядок її проведення.

Проведення перевірок з питань оформлення трудового договору з працівниками та повноти нарахування заробітної плати є компетенцією Державної служби України з питань праці (Держпраці).

Діяльність вказаного органу влади врегульовано Положенням про Державну службу України з питань праці та Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Детальніше:

Атуальні ставки адміністративного збору за проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, юридичних осіб та ФОПів

Атуальні ставки адміністративного збору за проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, юридичних осіб та ФОПів

З 01.01.2017 року змінено ставки адміністративного збору за проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та плату у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06.12.2016 № 1774-VIII внесено зміни до статті 34 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень". Так, слова "мінімальна заробітна плата" в усіх відмінках і числах замінено словами "прожитковий мінімум для працездатних осіб".

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" встановлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб у розмірі: з 1 січня 2017 року - 1600 гривень.

Відповідно до частини 7 статті 34 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (далі - Закон) адміністративний збір справляється у відповідному розрахунку від прожиткового мінімуму для працездатних осіб у місячному розмірі, встановленому законом на 1 січня календарного року, в якому проводяться реєстраційні дії чи надається інформація, та округлюється до найближчих десяти гривень при проведенні реєстраційних дій та до найближчої гривні при отриманні інформації з Державного реєстру прав.

Детальніше:

Блог Юрист Луцьк

Юрист Луцьк, Адвокат Луцьк Матвіюк Наталія Росиславівна

Юрист Луцьк, Адвокат Луцьк, Юридичні послуги у Луцьку на Волині та Західній Україні, Реєстрація та припинення юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Луцьк, внесення змін в установчі документи, договірна та кадрова робота, юридичне обслуговування підприємств та підприємців, позовна робота. (099) 634-86-83; (096) 855-08-88; yurist-1@ukr.net
  • Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення бар’єрів для залучення іноземних інвестицій (щодо скасування реєстрації...

  • Плату за оренду земельних паїв запропоновано встановити у розмірі не менш ніж 10% вартості чорноземів. Сьогодні мінімальна ставка — 3%.У...

  • В Україні з'явиться Державна аудиторська службаКабмін вирішив створити Державну аудиторську службу України, реорганізувавши Державну фінансову інспекцію шляхом перетворення. Служба утворюється...

Портал новин

Блог Адвокат Луцьк

Адвокат Луцьк, Юрист Луцьк, Юридичні послуги у Луцьку

Реєстрація та припинення юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Луцьк, внесення змін в установчі документи, договірна та кадрова робота абонентське обслуговування підприємств та підприємців, позовна робота, сімейні, трудові, спори, інші юридичні послуги. (099) 634-86-83; (096) 855-08-88; yurist-1@ukr.net
Ви знаходитесь: Home Новини

Rambler's Top100 HotLog Рейтинг@Mail.ru МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

bigmir)net TOP 100 Анализ веб сайтов

 Счетчик тИЦ и PR Яндекс.Метрика