Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Зміни у трудовому законодавстві?

   Верховна Рада планує у найближчі місяці розглянути урядовий проєкт Закону «Про працю», який зареєстрували у Верховній Раді 28.12.2019 за № 2708 (далі — Проєкт № 2708).

   Трудовий договір стане ключовим документом. Якщо сьогодні працівника допускають до виконання трудових обов'язків на підставі заяви та наказу про прийняття на роботу, то з набранням законної сили нового Закону "Про працю", замість заяви існуватиме трудовий договір. Його необхідно буде укладати письмово: на папері або в електронному вигляді з електронним цифровим підписом. Зміни або доповнення в трудовий договір вноситимуться додатковими угодами. У зв'язку з чим Мінекономіки затвердить примірні форми трудового договору та додаткової угоди.

   Різновидів трудового договору побільшає:

- безстроковий;

- строковий;

- короткостроковий;

- сезонний з нефіксованим робочим часом;

- учнівський з домашнім працівником.

   Причому максимальний строк строкового трудового договору не може перевищувати 5 років.

Детальніше:

Новий податок на продаж автомобілів

В Україні ввели новий податок на продаж автомобілів. Нововведення передбачено в ухваленому 16 січня Верховною Радою законопроекті № 1 210 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних неузгодженостей в податковому законодавстві".
 
Згідно з документом, ті автовласники, які продають більше двох автомобілів на рік, повинні будуть заплатити державі 18% від оціночної вартості машини. При чому стосується нововведення всього транспорту: починаючи від мопедів і закінчуючи причепами та сільгосптехнікою.

Детальніше:

Відновлення допомоги по догляду за дитиною до 3 років

 

Допомогу по догляду за дитиною до 3-х років пропонується відновити 
 

4 грудня 2019 року у Верховній Раді зареєстровано проект постанови № 2523 зі зверненням до КМУ з вимогою у двомісячний строк з дня прийняття цієї Постанови розробити та подати до ВРУ такі законопроекти:

  • про відновлення виплати допомоги для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку на підставах, в розмірах та в порядку, передбачених законодавством для зазначеної соціальної допомоги, яка була скасована Законом № 1166-VII;
  • про внесення змін до державного бюджету України щодо виділення необхідних коштів для цієї мети.

Крім того, у пояснювальній записці до проекту Постанови міститься декілька рекомендацій щодо порядку надання такої допомоги:

Детальніше:

Підвищення мінімальної заробітної плати у 2020 році

Відповідно до ст. 8 Закону "Про Держбюджет на 2020 рік", розміри мінімальної зарплати у 2020 році становлять з 1 січня:

у місячному розмірі — 4723 грн;

у погодинному розмірі — 28,31 грн.

Варто зазначити, що держбюджет не передбачає збільшення мінімалки упродовж року.

Згідно зі статтею 7 Закону про Держбюджет 2020, прожитковий мінімум у 2020 році на одну особу в розрахунку на місяць становить:

з 1 січня 2020 року — 2027 гривень,

з 1 липня — 2118 гривень,

з 1 грудня — 2189 гривень.

Водночас, показники для основних соціальних і демографічних груп населення. 

Діти віком до 6 років:

з 1 січня 2020 року — 1779 гривень,

з 1 липня — 1859 гривень,

з 1 грудня — 1921 гривня.

Діти віком від 6 до 18 років:

з 1 січня 2020 року — 2218 гривень,

з 1 липня — 2318 гривень,

з 1 грудня — 2395 гривень.

Для рацездатних осіб встановлено такі показники:

з 1 січня 2020 року — 2102 гривні,

з 1 липня — 2197 гривень,

з 1 грудня — 2270 гривень.

Для осіб, які втратили працездатність:

з 1 січня 2020 року — 1638 гривень,

з 1 липня — 1712 гривень,

з 1 грудня — 1769 гривень.

 

 

Паспорт у формі книжечки

     Велика Палата Верховного Суду захистила право особи на отримання паспорта громадянина України у формі книжечки. Як зазначили у ВС, реалізація державних функцій має здійснюватися без примушення людини до надання згоди на обробку персональних даних.
     Велика Палата Верховного Суду, розглядаючи справу № 806/3265/17, захистила право особи, передбачене ст. 32 Конституції України, якою, зокрема, закріплено заборону збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім законом визначених випадків.
    Позивачка звернулася до суду з позовом, заперечуючи проти виготовлення паспорта громадянина України у формі картки з безконтактним електронним носієм, який міститиме її персональні дані.

Детальніше:

Блог Юрист Луцьк

Юрист Луцьк, Адвокат Луцьк Матвіюк Наталія Росиславівна

Юрист Луцьк, Адвокат Луцьк, Юридичні послуги у Луцьку на Волині та Західній Україні, Реєстрація та припинення юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Луцьк, внесення змін в установчі документи, договірна та кадрова робота, юридичне обслуговування підприємств та підприємців, позовна робота. (099) 634-86-83; (096) 855-08-88; yurist-1@ukr.net
  • Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення бар’єрів для залучення іноземних інвестицій (щодо скасування реєстрації...

  • Плату за оренду земельних паїв запропоновано встановити у розмірі не менш ніж 10% вартості чорноземів. Сьогодні мінімальна ставка — 3%.У...

  • В Україні з'явиться Державна аудиторська службаКабмін вирішив створити Державну аудиторську службу України, реорганізувавши Державну фінансову інспекцію шляхом перетворення. Служба утворюється...

Портал новин

Блог Адвокат Луцьк

Адвокат Луцьк, Юрист Луцьк, Юридичні послуги у Луцьку

Реєстрація та припинення юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Луцьк, внесення змін в установчі документи, договірна та кадрова робота абонентське обслуговування підприємств та підприємців, позовна робота, сімейні, трудові, спори, інші юридичні послуги. (099) 634-86-83; (096) 855-08-88; yurist-1@ukr.net
Ви знаходитесь: Home Новини

Rambler's Top100 HotLog  МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

bigmir)net TOP 100 Анализ веб сайтов