Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Нові правила оподаткування нерухомості

   Податок сплачується за місцем розташування нерухомості; стягується з квартир, площею більше 60 кв.м, будинків - більше 120 кв.м; в 2015 році не перевищуватиме 24,36 грн.

    Закон № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який набув чинності 1 січня 2015 року, встановлює нові правила оподаткування нерухомості.

    Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, так само, як транспортний податок і плата за землю, є складовими податку на майно.

    Як і раніше, базою оподаткування є загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі його частин. База оподаткування обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та / або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, у тому числі документів на право власності.

    Відзначимо, що змінено перелік об'єктів, що не підлягають оподаткуванню. З переліку виключено садові та дачні будинки та включені будівлі промисловості; будівлі, споруди сільгосптоваровиробників, призначені для використання безпосередньо в сільгоспдіяльності; об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, що перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств.

    База оподаткування об'єкта житлової нерухомості, у тому числі їх частин, що знаходяться у власності фізособи, зменшується:

  

  а) для квартири / квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;

     б) для житлового будинку / будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;

     в) для різних типів об'єктів житлової нерухомості, у тому числі їх частин (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири / квартир та житлового будинку / будинків, у тому числі їх частин), - на 180 кв. метрів.

    Сільські, селищні, міські ради можуть збільшувати граничну площу, на яку зменшується база оподаткування.

     Ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради в залежності від місця розташування (зональності) і типів таких об'єктів нерухомості в розмірі, що не перевищує 2% розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр. Згідно Закону про Держбюджет-2015 розмір МЗП на 1 січня складає 1218 грн., Тобто максимальний податок, який може бути встановлений за
1 кв. м - 24,36 грн.

    У разі переходу права власності на об'єкт оподаткування протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності, а для нового власника - починаючи з місяця, в якому виникло право власності .

    Податок сплачується за місцем розташування об'єкта / об'єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу.

Джерело: legalans.com

Блог Юрист Луцьк

Юрист Луцьк, Адвокат Луцьк Матвіюк Наталія Росиславівна

Юрист Луцьк, Адвокат Луцьк, Юридичні послуги у Луцьку на Волині та Західній Україні, Реєстрація та припинення юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Луцьк, внесення змін в установчі документи, договірна та кадрова робота, юридичне обслуговування підприємств та підприємців, позовна робота. (099) 634-86-83; (096) 855-08-88; yurist-1@ukr.net
  • Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення бар’єрів для залучення іноземних інвестицій (щодо скасування реєстрації...

  • Плату за оренду земельних паїв запропоновано встановити у розмірі не менш ніж 10% вартості чорноземів. Сьогодні мінімальна ставка — 3%.У...

  • В Україні з'явиться Державна аудиторська службаКабмін вирішив створити Державну аудиторську службу України, реорганізувавши Державну фінансову інспекцію шляхом перетворення. Служба утворюється...

Портал новин

Блог Адвокат Луцьк

Адвокат Луцьк, Юрист Луцьк, Юридичні послуги у Луцьку

Реєстрація та припинення юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Луцьк, внесення змін в установчі документи, договірна та кадрова робота абонентське обслуговування підприємств та підприємців, позовна робота, сімейні, трудові, спори, інші юридичні послуги. (099) 634-86-83; (096) 855-08-88; yurist-1@ukr.net
Ви знаходитесь: Home Новини Нові правила оподаткування нерухомості

Rambler's Top100 HotLog  МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

bigmir)net TOP 100 Анализ веб сайтов