Звертаємо увагу, з 01 липня 2015 року РРО обов’язково застосовуватимуть платник податків, які перебувають на третій групі спрощеної системи оподаткування.
Зокрема, необов’язково застосовувати РРО платникам єдиного податку першої, другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі.
Що потрібно знати майбутнім користувачам реєстраторів розрахункових операцій (РРО)
Першим кроком суб'єктів господарювання, які мають намір використовувати реєстратори розрахункових операцій, є вивчення документації щодо застосування певних видів реєстраторів, моделей та їх класифікацій у конкретних сферах діяльності, а потім вже їх придбання (наказ ДФС України від 27.04.2015 ркоу № 302).
Другий крок - обрання центра сервісного обслуговування та укладання із ними договір (суб- сайт Територіальні органи ГУ ДФС у Волинській області).
Третій крок - звернення до податкової за місцезнаходженням (місцем проживання) суб'єкта господарювання та подати наступні документи:
- заяву про реєстрацію РРО за формою № 1-РРО;
- копію документа, що підтверджує факт придбання або безоплатного отримання РРО;
- копію документа на право власності або права перебування (оренди) в приміщенні, де будуть використовувати касовий апарат;
- копію договору з центром сервісного обслуговування (далі: ЦСО).
Отримати довідку про резервування фіскального номера РРО за формою №2-РРО.
Четвертий крок - протягом 5 робочих днів із моменту видачі довідки про резервування фіскального номера РРО звернутися до ЦСО, аби касовий апарат опломбували та ввели в експлуатацію.
П’ятий крок - копію згаданої довідки та акт до закінчення вищезазначеного п’ятиденного строку подати до податкової для завершення реєстрації РРО й отримання посвідчення.
Звертаємо увагу на обов'язковість взяття РРО на облік у фіскальних органах. Від того, чи виконано всі дії, передбачені процедурою реєстрації, залежить надання реєстратору статусу зареєстрованого.
Відповідно до п.1 статті 3 Закону України від 06.07.95 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання, які, зокрема, проводять готівкові розрахунки при продажу товарів і наданні послуг у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, мають застосовувати зареєстровані, опломбовані та переведені у фіскальний режим роботи РРО.
http://vl.sfs.gov.ua