Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Що очікувати від нового Трудового кодексу України

Вже восени 2015 року Верховна Рада може прийняти новий Трудовий кодекс, в якому з'явиться ряд істотних змін.
 
За словами міністра соціальної політики Павла Розенка проект кодексу знаходиться на розгляді депутатів, а профільний комітет Ради його вже схвалив і рекомендував прийняти за основу. Документ повинен замінити чинний в країні з 1971-го Кодекс законів про працю, який, природно, безнадійно застарів. «Ми сподіваємося, що цей Трудовий кодекс влітку візьмуть за основу, а вже восени в цілому, так як до нього необхідно затверджувати нормативну базу», — заявив Розенко.
 
У той же час, глава профільного комітету Людмила Денисова не настільки оптимістична, вона розраховує, що новий документ запрацює до кінця року.
 
Згідно з проектом нового Трудового кодексу, в правилах ринку праці українців чекає чимало нововведень.
 
Наприклад, за новим кодексом особистий трудовий договір між працівником і роботодавцем буде обов'язковим, а раніше його могли замінити колективним. Українців зможуть звільняти за розголошення службової чи комерційної таємниці (наприклад, розповів про свою зарплату), а для вагітних скасують випробувальний термін.
 
Крім того, після його прийняття за працівниками зможуть офіційно стежити за допомогою відеокамер, а зараз це ніяк не регламентується. Ну і новий кодекс об'ємніше попереднього: у Кзпп — 18 глав і 265 статей, а в ТК — 9 книг та 398 статей.
 
За словами співавтора проекту Людмили Денисовоїдоопрацьований проект визначає основні засади правового регулювання трудових відносин.
 
«Зокрема, збільшено тривалість щорічної основної відпустки з 24 до 28 днів, в оновленому проекті виписано поняття трудових відносин, встановлено порядок прийняття працівника на роботу за рішенням суду».
 
Вперше в проекті Трудового кодексу визначено поняття «робоче місце», а також питання правонаступництва у трудовому законодавстві у разі злиття або розділення юридичної особи.
 
Крім того, в ньому прописане право на репатріацію (наприклад, якщо чоловік — моряк, роботодавець зобов'язаний повернути його додому після плавання) і передбачено припинення трудових відносин за умови настання надзвичайних обставин (стихійного лиха, військових дій тощо).
 
«У проекті передбачено додаткові гарантії для вагітних жінок: за ними зберігається середній заробіток за час проходження медичного огляду, пов'язаного з вагітністю. Також виписані характеристики умов праці, зокрема, ті, які відносяться до шкідливих і небезпечних, особливого характеру праці, легкої праці неповнолітніх та ін.», — сказала Людмила Денісова.
 
Джерелоhttp://vlasti.net

Блог Юрист Луцьк

Юрист Луцьк, Адвокат Луцьк Матвіюк Наталія Росиславівна

Юрист Луцьк, Адвокат Луцьк, Юридичні послуги у Луцьку на Волині та Західній Україні, Реєстрація та припинення юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Луцьк, внесення змін в установчі документи, договірна та кадрова робота, юридичне обслуговування підприємств та підприємців, позовна робота. (099) 634-86-83; (096) 855-08-88; yurist-1@ukr.net
  • Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення бар’єрів для залучення іноземних інвестицій (щодо скасування реєстрації...

  • Плату за оренду земельних паїв запропоновано встановити у розмірі не менш ніж 10% вартості чорноземів. Сьогодні мінімальна ставка — 3%.У...

  • В Україні з'явиться Державна аудиторська службаКабмін вирішив створити Державну аудиторську службу України, реорганізувавши Державну фінансову інспекцію шляхом перетворення. Служба утворюється...

Портал новин

Блог Адвокат Луцьк

Адвокат Луцьк, Юрист Луцьк, Юридичні послуги у Луцьку

Реєстрація та припинення юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Луцьк, внесення змін в установчі документи, договірна та кадрова робота абонентське обслуговування підприємств та підприємців, позовна робота, сімейні, трудові, спори, інші юридичні послуги. (099) 634-86-83; (096) 855-08-88; yurist-1@ukr.net
Ви знаходитесь: Home Новини Що очікувати від нового Трудового кодексу України

Rambler's Top100 HotLog  МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

bigmir)net TOP 100 Анализ веб сайтов