Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Які зміни готує новий трудовий кодекс?

    Вже восени 2015 року в Україні можуть прийняти новий Трудовий кодекс. В новій редакції – чимало змін та додатків. При цьому профспілки критикують документ: він розширює права роботодавця.

    Про швидку можливість прийняття нового Трудового кодексу повідомив міністр соцполітики Павло Розенко. Зараз проект на розгляді депутатів, а профільний комітет Ради його вже схвалив і порекомендував прийняти за основу. Документ повинен замінити чинний в країні з 1971-го Кодекс законів про працю, який, природно, безнадійно застарів.

- Ми сподіваємося, що цей Трудовий кодекс влітку візьмуть за основу, а вже восени в цілому, так як до нього необхідно затверджувати нормативну базу, - заявив Розенко.

           Глава профільного комітету Людмила Денисова не настільки оптимістична, вона розраховує, що новий документ запрацює до кінця року.

Що може змінитися в роботі українців


Приклади нововведень у правилах ринку праці за новим кодексом:

 • Особистий трудовий договір між працівником і роботодавцем буде обов'язковим, а раніше його могли замінити колективним.
 • Українців зможуть звільняти за розголошення службової або комерційної таємниці (наприклад, розповів про свою зарплату), а для вагітних скасують випробувальний термін.
 • За працівниками зможуть офіційно стежити за допомогою відеокамер, а зараз це ніяк не регламентується.
 • Новий кодекс більш об'ємний за попередній: в КЗпП - 18 глав і 265 статей, а в ТК - 9 книг і 398 статей.
 • За словами співавтора проекту Людмили Денисової, доопрацьований проект визначає всі основні принципи правового регулювання трудових відносин. Зокрема, збільшена тривалість щорічної основної відпустки з 24 до 28 днів, в оновленому проекті виписано поняття трудових відносин, встановлено порядок прийняття працівника на роботу за рішенням суду.
 • Вперше в проекті Трудового кодексу визначено поняття "робоче місце", а також питання правонаступництва в трудовому законодавстві у разі злиття чи поділу юридичної особи.
 • Прописано право на репатріацію (наприклад, якщо людина - моряк, роботодавець зобов'язаний повернути його додому після плавання) і передбачено припинення трудових відносин за умови настання надзвичайних обставин (стихійного лиха, військових дій і т.п.).

- У проекті передбачені додаткові гарантії для вагітних жінок: за ними зберігається середній заробіток за час проходження медичного огляду, пов'язаного з вагітністю. Також виписані характеристики умов праці, зокрема, відносяться до шкідливих і небезпечних, особливого характеру праці, легкої праці неповнолітніх та інші, - горить Людмила Денисова.

Думки експертів

Спеціалісти ринку праці відзначають: новий Трудовий кодекс в деяких положеннях розширює права роботодавця.

У Конфедерації незалежних профспілок України провели аналіз доопрацьованого проекту і виділили основні спірні моменти:

 • Новий ТК надає роботодавцю право затверджувати власні нормативні акти у сфері праці шляхом наказів і розпоряджень.
 • Нормативні акти роботодавця будуть прийматися самостійно. Таким чином кодекс дає роботодавцям можливість уникати колективних переговорів, наприклад, якщо всі співробітники проти чогось, - вважають в конфедерації.
 • Викликає питання і норма про контроль за виконанням обов'язків. Контроль, в тому числі, може здійснюватися з використанням технічних засобів (наприклад, відеоспостереження), якщо це обумовлено особливостями виробництва. При цьому поняття "особливостей" не конкретизовано. Нечіткість формулювань може призвести до невиправданого психологічного тиску на співробітника, підсумували в конфедерації.

- Старий радянський кодекс 1971 неодноразово переглядався і доповнювався, він більш соціально спрямований, ніж новий, наприклад, в ньому є норма, що мати-одиначка не може працювати у вихідні і ночами. КЗпП можна було б просто доповнити необхідними статтями, і не приймати новий документ. Такий же кодекс зараз діє, наприклад, у Польщі, профспілки не дають прийняти новий, - говорить голова конфедерації Михайло Волинець.

Водночас у Федерації роботодавців вважають, що проект поки що буде доопрацьовуватися.

Джерело: legalspace.org/ua/

Блог Юрист Луцьк

Юрист Луцьк, Адвокат Луцьк Матвіюк Наталія Росиславівна

Юрист Луцьк, Адвокат Луцьк, Юридичні послуги у Луцьку на Волині та Західній Україні, Реєстрація та припинення юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Луцьк, внесення змін в установчі документи, договірна та кадрова робота, юридичне обслуговування підприємств та підприємців, позовна робота. (099) 634-86-83; (096) 855-08-88; yurist-1@ukr.net
 • Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення бар’єрів для залучення іноземних інвестицій (щодо скасування реєстрації...

 • Плату за оренду земельних паїв запропоновано встановити у розмірі не менш ніж 10% вартості чорноземів. Сьогодні мінімальна ставка — 3%.У...

 • В Україні з'явиться Державна аудиторська службаКабмін вирішив створити Державну аудиторську службу України, реорганізувавши Державну фінансову інспекцію шляхом перетворення. Служба утворюється...

Портал новин

Блог Адвокат Луцьк

Адвокат Луцьк, Юрист Луцьк, Юридичні послуги у Луцьку

Реєстрація та припинення юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Луцьк, внесення змін в установчі документи, договірна та кадрова робота абонентське обслуговування підприємств та підприємців, позовна робота, сімейні, трудові, спори, інші юридичні послуги. (099) 634-86-83; (096) 855-08-88; yurist-1@ukr.net
Ви знаходитесь: Home Новини Які зміни готує новий трудовий кодекс?

Rambler's Top100 HotLog  МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

bigmir)net TOP 100 Анализ веб сайтов