Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Новини законодавства щодо власності на землю

    Зміни в законодавстві торкнулися не тільки реєстрації права власності на нерухомість, відмінну від землі. Аналогічна процедура необхідна і для вступу в силу права власності на землю. Її алгоритм дещо відрізняється від алгоритму реєстрації нерухомості. У чому ж відмінності?
    Реєстрація (внесення до Державного реєстру) права власності робить власника нерухомості повноправним власником. Вона обов'язкова для всіх видів нерухомості.
   Процедура реєстрації права власності на землю відрізняється від процедури реєстрації права власності на іншу нерухомість.
   Земельна ділянка, перш ніж стати об'єктом цивільного обороту, повинна бути сформована. Формування земельної ділянки як об'єкта цивільних прав - це нове правове поняття. За своєю суттю воно аналогічне введенню закінченого будівництвом об'єкта в експлуатацію.
   Поки об'єкт будується, всі правовідносини регулюються будівельним законодавством. З моменту введення його в експлуатацію він стає об'єктом нерухомості. Точно так само і формування земельної ділянки включає процедури, за допомогою проходження яких фізичний об'єкт стає об'єктом юридичним.
    Формування земельної ділянки як об'єкта цивільного права полягає у визначенні його площі, меж та внесення відомостей про неї до Державного земельного кадастру.
    Ділянки формуються в таких випадках:
   • при відведенні земельних ділянок із земель державної і комунальної в приватну власність. У цьому випадку земельна ділянка вперше виникає як правової об'єкт і включається в оборот;
    • при поділі чи об'єднанні існуючих земельних ділянок.
    Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера.
   У свою чергу, державний кадастровий номер присвоюється земельній ділянці при внесенні відомостей про нього до Державного земельного кадастру (ДЗК).
   Державна реєстрація прав власності та інших речових прав на земельні ділянки здійснюється після реєстрації земельної ділянки в ДЗК.
    Таким чином, щоб зареєструвати право власності на земельну ділянку, необхідно підтвердити його реєстрацію в ДЗК.

   Дані Державного реєстру земель, який ведеться в Україні в електронному вигляді з 2003 року, і в якому містяться кадастрові номери земельних ділянок, автоматично переносяться в ДЗК. Звичайно, якщо конкретній земельній ділянці номер був присвоєний.

   До 01.05.2009 р право власності на земельну ділянку засвідчувалося державним актом. Форма зазначеного акта і його назва з початку дев'яностих років і до сьогоднішнього дня неодноразово змінювалися.
   Але якщо власник землі має державний акт, яким засвідчується його право власності на ділянку, незалежно від того, яка форма цього акту і в якому році він виданий, акт залишається дійсним правовстановлюючим документом. Обов'язковій заміні акти не підлягають. Додатковою реєстрації в ДЗК і Держреєстрі прав також не потрібно.
 
  Починаючи з 02.05.2009 р, у зв'язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що посвідчують декларація про земельну ділянку, а також поділу та об'єднання земельних ділянок», право власності на земельну ділянку може також підтверджуватися договором про відчуження земельної ділянки (свідоцтвом про право на спадщину) та актом, виданим на ім'я відчужувача земельної ділянки (старого власника). При цьому на акті старого власника нотаріус та орган земельних ресурсів робили відмітки про перехід права власності. Договір про відчуження земельної ділянки (свідоцтво про право на спадщину) плюс акт старого власника, на якому проставлені обидві зазначені позначки, також є належними правовстановлюючими документами на землю і додаткової реєстрації в ДЗК і Держреєстрі прав не потребують.
   Якщо набувач не встиг завершити процедуру підтвердження права на землю до 01.01.2013 р, підтвердження її відбувається за новим законодавством залежно від конкретної ситуації.

Джерело: protokol.com.ua

 

 

Блог Юрист Луцьк

Юрист Луцьк, Адвокат Луцьк Матвіюк Наталія Росиславівна

Юрист Луцьк, Адвокат Луцьк, Юридичні послуги у Луцьку на Волині та Західній Україні, Реєстрація та припинення юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Луцьк, внесення змін в установчі документи, договірна та кадрова робота, юридичне обслуговування підприємств та підприємців, позовна робота. (099) 634-86-83; (096) 855-08-88; yurist-1@ukr.net
  • Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення бар’єрів для залучення іноземних інвестицій (щодо скасування реєстрації...

  • Плату за оренду земельних паїв запропоновано встановити у розмірі не менш ніж 10% вартості чорноземів. Сьогодні мінімальна ставка — 3%.У...

  • В Україні з'явиться Державна аудиторська службаКабмін вирішив створити Державну аудиторську службу України, реорганізувавши Державну фінансову інспекцію шляхом перетворення. Служба утворюється...

Портал новин

Блог Адвокат Луцьк

Адвокат Луцьк, Юрист Луцьк, Юридичні послуги у Луцьку

Реєстрація та припинення юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Луцьк, внесення змін в установчі документи, договірна та кадрова робота абонентське обслуговування підприємств та підприємців, позовна робота, сімейні, трудові, спори, інші юридичні послуги. (099) 634-86-83; (096) 855-08-88; yurist-1@ukr.net
Ви знаходитесь: Home Новини Новини законодавства щодо власності на землю

Rambler's Top100 HotLog Рейтинг@Mail.ru МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

bigmir)net TOP 100 Анализ веб сайтов

 Счетчик тИЦ и PR Яндекс.Метрика