Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Відповідальність за несплату аліментів

        Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання» (проект № 8296) прийнятий ВР 3 липня 2018 року.

     Законом передбачено, що при наявності тримісячного боргу по аліментах держреєстратор зможе відмовити в реєстрації права власності на майно, продане боржником, який внесений до Єдиного реєстру боржників. Також боржнику відмовлять в перереєстрації, знятті з обліку транспортного засобу з метою його відчуження.

     Територіальні органи МВС зобов'язані відмовити у вчиненні реєстраційної дії, а також не пізніше наступного робочого дня повідомити орган державної виконавчої служби або приватного виконавця із зазначенням відомостей про такий транспортний засіб.

      Посилено адмінвідповідальність за несплату аліментів.

    Так, в разі вчинення повторного протягом року адміністративного правопорушення, пов'язаного з несплатою аліментів, передбачено застосування адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт на термін від 240 до 360 годин. Ухилення особи від суспільно корисних робіт тягне адміністративний арешт на строк до 10 діб.

    Крім того, у разі злісного ухилення від суспільно корисних робіт боржників притягнуть до кримінальної відповідальності у вигляді позбавлення волі на строк до двох років.

     За ухилення від виконання обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей передбачено попередження або штраф у розмірі від від 50 до 100 НМДГ (від 850 до 1700 грн), а за ті ж дії, вчинені повторно протягом року - від 1700 до 5100 грн.

     Змінами до Сімейного кодексу встановлена ​​можливість того з батьків, з ким за рішенням суду проживає дитина з інвалідністю або важко хвора дитина, самостійно вирішувати питання про тимчасовий виїзд дитини за кордон з метою її лікування, навчання, а також відпочинку при наявності заборгованості другого з батьків щодо сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці.

     При цьому відповідна згода другого з батьків не буде потрібна в разі виїзду дитини разом з тим із батьків, з ким вона проживає за рішенням суду, на термін до одного місяця.

     Також передбачені зміни щодо розміру аліментів. Так, мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Мінімальний рекомендований розмір аліментів становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та може бути присуджений судом в разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.

     Суд не обмежується розміром заробітку (доходу) платника аліментів у разі встановлення наявності у нього витрат, що перевищують його заробіток (дохід), та щодо яких таким платником аліментів не доведено джерело походження коштів.

     Розмір аліментів, визначений у твердій грошовій сумі, щорічно підлягає індексації, якщо платник і одержувач аліментів не домовилися про інше. За заявою одержувача аліментів індексація може бути здійснена судом за інший період.

     При наявності заборгованості зі сплати аліментів за один рік, виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу в розмірі 20%, за два роки - 30%, а за три роки - 50% суми заборгованості зі сплати аліментів.

       Змінами в ЦПК передбачено, зокрема, спрощене позовне провадження для розгляду справ про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України того з батьків, хто проживає окремо від дитини і не має заборгованості зі сплати аліментів, і яким відмовлено кожним з батьків у наданні нотаріально завіреної згоди на такий виїзд.

     Крім того, в разі відкриття або закриття рахунка фізособи банк зобов'язаний перевірити наявність інформації про внесення такої особи до Єдиного реєстру боржників і повідомити орган державної виконавчої служби або приватного виконавця, якщо інформація підтвердиться.

      Особи, які матимуть намір входити до складу Уряду, займати посади державної служби категорії «А і Б», заступників міністра, а також реєструватися кандидатами в народні депутати і депутати місцевих рад повинні будуть подати заяви про відсутність заборгованості по сплаті аліментів більше 6 місяців.

Джерело: legalans.com

Блог Юрист Луцьк

Юрист Луцьк, Адвокат Луцьк Матвіюк Наталія Росиславівна

Юрист Луцьк, Адвокат Луцьк, Юридичні послуги у Луцьку на Волині та Західній Україні, Реєстрація та припинення юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Луцьк, внесення змін в установчі документи, договірна та кадрова робота, юридичне обслуговування підприємств та підприємців, позовна робота. (099) 634-86-83; (096) 855-08-88; yurist-1@ukr.net
  • Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення бар’єрів для залучення іноземних інвестицій (щодо скасування реєстрації...

  • Плату за оренду земельних паїв запропоновано встановити у розмірі не менш ніж 10% вартості чорноземів. Сьогодні мінімальна ставка — 3%.У...

  • В Україні з'явиться Державна аудиторська службаКабмін вирішив створити Державну аудиторську службу України, реорганізувавши Державну фінансову інспекцію шляхом перетворення. Служба утворюється...

Портал новин

Блог Адвокат Луцьк

Адвокат Луцьк, Юрист Луцьк, Юридичні послуги у Луцьку

Реєстрація та припинення юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Луцьк, внесення змін в установчі документи, договірна та кадрова робота абонентське обслуговування підприємств та підприємців, позовна робота, сімейні, трудові, спори, інші юридичні послуги. (099) 634-86-83; (096) 855-08-88; yurist-1@ukr.net
Ви знаходитесь: Home Новини Відповідальність за несплату аліментів

Rambler's Top100 HotLog  МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

bigmir)net TOP 100 Анализ веб сайтов