Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Приведення у відповідність Статуту Товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю

    Керівники та працівники Товариств з обмеженою відповідальністю, напевно, неодноразово чули, що до 17 червня 2019 р. потрібно привести у відповідність Статут Товариства до вимог Закону України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю".

   Зазначений Закон чітко вказує на обов'язковість таких дій.

   Позитивним моментом у приведенні цього документа у відповідність до нового Закону в установлений законодавством період - це безоплатність процедури реєстрації.

   Варто також підкреслити, що однозначним плюсом є значне скорочення обов'язкових положень. Наразі їх всього три: найменування підприємства, органи управління та порядок вступу і виходу з ТОВ.

   Однак не варто забувати про наслідки, які може потягнути за собою неприведення статуту у відповідність, а також те, як це може позначитися на діяльності підприємства?

   Перш за все, потрібно звернути увагу, що в законодавстві відсутня відповідальність за неприведення статуту у відповідність. Однак ці наслідки швидко стануть відчутними у певних випадках.

   Так, якщо Ви захочете зареєструвати будь-які зміни (місцезнаходження, види діяльності, органи управління тощо) зі старим статутом, то держреєстратор Вам в цьому відмовить, оскільки положення основного внутрішнього  документа повинні відповідати вимогам Закону України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю", який регламентує власне порядок здійсненя господарської діяльності ТОВ та ТДВ.

    Водночас,  не кожен контрагент захоче з Вами співпрацювати, знаючи про те, що статут Товариства не відповідає вимогам законодавства. Це, в першу чергу, стосується значних угод і процедури узгодження їх (це одне із самих основних змін в новому законі).
   Разом з тим, можна уявити ситуацію, що у Вас виник судовий спір з бізнес-партнером або ж з органом державної влади, де, швидше за все, буде потрібно Ваш статут. У цьому випадку, за наявності старого варіанту статуту, Ваші шанси виграти справу зводяться до нуля, так як він не відповідає новим правилам.
   Відтак, для нормального функціонування і роботи, товариствам з обмеженою відповідальністю все-таки необхідно вчасно привести  свої статути у відповідність до вимог нового законодавства.

 

Блог Юрист Луцьк

Юрист Луцьк, Адвокат Луцьк Матвіюк Наталія Росиславівна

Юрист Луцьк, Адвокат Луцьк, Юридичні послуги у Луцьку на Волині та Західній Україні, Реєстрація та припинення юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Луцьк, внесення змін в установчі документи, договірна та кадрова робота, юридичне обслуговування підприємств та підприємців, позовна робота. (099) 634-86-83; (096) 855-08-88; yurist-1@ukr.net
  • Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення бар’єрів для залучення іноземних інвестицій (щодо скасування реєстрації...

  • Плату за оренду земельних паїв запропоновано встановити у розмірі не менш ніж 10% вартості чорноземів. Сьогодні мінімальна ставка — 3%.У...

  • В Україні з'явиться Державна аудиторська службаКабмін вирішив створити Державну аудиторську службу України, реорганізувавши Державну фінансову інспекцію шляхом перетворення. Служба утворюється...

Портал новин

Блог Адвокат Луцьк

Адвокат Луцьк, Юрист Луцьк, Юридичні послуги у Луцьку

Реєстрація та припинення юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Луцьк, внесення змін в установчі документи, договірна та кадрова робота абонентське обслуговування підприємств та підприємців, позовна робота, сімейні, трудові, спори, інші юридичні послуги. (099) 634-86-83; (096) 855-08-88; yurist-1@ukr.net
Ви знаходитесь: Home Новини Приведення у відповідність Статуту Товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю

Rambler's Top100 HotLog  МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

bigmir)net TOP 100 Анализ веб сайтов