Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

ЄСВ на час карантину

Після запровадження та в подальшому продовження карантину у суб'єктів господарювання виникають питання щодо того чи можна не платити єсв у цей нелегкий для бызнесу час.

Так, це можливо, але викллючно у тому випадку ,коли за весь місяць працівнику не було нараховано заробітну плату, відпускних чи лікарняних або інших виплат.

Можна розглянути варіант, якщо працівник протягом усього місяця перебував у відпустці без збереження заробітної плати і жодного дня не відпрацював. Слід звернути увагу на той факт, що співробітник має право перебувати у відпустці без збереження заробітної плати за угодою сторін у зв’язку з сімейними обставинами (відповідно до ч. 1 ст. 26 Закону "Про відпустки"), а таокж перебувати у відпустці без збереження зарплати на час запровадження карантину у період з 17 березня і до моменту закінчення карантину.

Однак якщо працівнику за відповідний місяць було нараховано певну суму заробітної плати, то ЄСВ, ПДФО та військовий збір доведеться нарахувати і сплатити з нарахованої заробітної плати. Причому навіть у випадку, коли працівник відпрацював всього 1 день, ЄСВ сплачується з мінімальної зарплати.

Національний Банк України наголосив, що під час карантину банки продовжують контролювати сплату ЄСВ із зарплати.

Існують випадки, коли роботодавець не нараховує ЄСВ у розрахунку з мінімальної зарплати. До таких випадків належать :

- якщо працівник працює на умовах зовнішнього сумісництва. У такому разі ЄСВ слід нараховувати і сплачувати лише виходячи із нарахованих суміснику сум зарплати. Якщо ж суміснику за місяць не буде проведено жодних зарплатних нарахувань, то і ЄСВ за нього теж не потрібно сплачувати.

- коли працівник відпрацював на підприємстві неповний місяць у зв’язку з тим, що його приняли на роботу не в перший робочий день місяця, або через те, що він звільнився не останнім числом місяця.

- коли йдеться про нарахування ЄСВ на зарплатні виплати осіб з інвалідністю, яким єдиний внесок нараховують за зниженим розміром ставок.

 

якщо працівнику за місяць не було нараховано взагалі виплат зарплатного характеру (зарплати, відпускних, лікарняних тощо), оскільки він не мав оплачуваних робочих днів.

Джерело: buh.ligazakon.net/

Блог Юрист Луцьк

Юрист Луцьк, Адвокат Луцьк Матвіюк Наталія Росиславівна

Юрист Луцьк, Адвокат Луцьк, Юридичні послуги у Луцьку на Волині та Західній Україні, Реєстрація та припинення юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Луцьк, внесення змін в установчі документи, договірна та кадрова робота, юридичне обслуговування підприємств та підприємців, позовна робота. (099) 634-86-83; (096) 855-08-88; yurist-1@ukr.net
  • Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення бар’єрів для залучення іноземних інвестицій (щодо скасування реєстрації...

  • Плату за оренду земельних паїв запропоновано встановити у розмірі не менш ніж 10% вартості чорноземів. Сьогодні мінімальна ставка — 3%.У...

  • В Україні з'явиться Державна аудиторська службаКабмін вирішив створити Державну аудиторську службу України, реорганізувавши Державну фінансову інспекцію шляхом перетворення. Служба утворюється...

Портал новин

Блог Адвокат Луцьк

Адвокат Луцьк, Юрист Луцьк, Юридичні послуги у Луцьку

Реєстрація та припинення юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Луцьк, внесення змін в установчі документи, договірна та кадрова робота абонентське обслуговування підприємств та підприємців, позовна робота, сімейні, трудові, спори, інші юридичні послуги. (099) 634-86-83; (096) 855-08-88; yurist-1@ukr.net
Ви знаходитесь: Home Новини ЄСВ на час карантину

Rambler's Top100 HotLog  МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

bigmir)net TOP 100 Анализ веб сайтов