Після запровадження та в подальшому продовження карантину у суб'єктів господарювання виникають питання щодо того чи можна не платити єсв у цей нелегкий для бызнесу час.
Так, це можливо, але викллючно у тому випадку ,коли за весь місяць працівнику не було нараховано заробітну плату, відпускних чи лікарняних або інших виплат.
Можна розглянути варіант, якщо працівник протягом усього місяця перебував у відпустці без збереження заробітної плати і жодного дня не відпрацював. Слід звернути увагу на той факт, що співробітник має право перебувати у відпустці без збереження заробітної плати за угодою сторін у зв’язку з сімейними обставинами (відповідно до ч. 1 ст. 26 Закону "Про відпустки"), а таокж перебувати у відпустці без збереження зарплати на час запровадження карантину у період з 17 березня і до моменту закінчення карантину.
Однак якщо працівнику за відповідний місяць було нараховано певну суму заробітної плати, то ЄСВ, ПДФО та військовий збір доведеться нарахувати і сплатити з нарахованої заробітної плати. Причому навіть у випадку, коли працівник відпрацював всього 1 день, ЄСВ сплачується з мінімальної зарплати.
Національний Банк України наголосив, що під час карантину банки продовжують контролювати сплату ЄСВ із зарплати.
Існують випадки, коли роботодавець не нараховує ЄСВ у розрахунку з мінімальної зарплати. До таких випадків належать :
- якщо працівник працює на умовах зовнішнього сумісництва. У такому разі ЄСВ слід нараховувати і сплачувати лише виходячи із нарахованих суміснику сум зарплати. Якщо ж суміснику за місяць не буде проведено жодних зарплатних нарахувань, то і ЄСВ за нього теж не потрібно сплачувати.
- коли працівник відпрацював на підприємстві неповний місяць у зв’язку з тим, що його приняли на роботу не в перший робочий день місяця, або через те, що він звільнився не останнім числом місяця.
- коли йдеться про нарахування ЄСВ на зарплатні виплати осіб з інвалідністю, яким єдиний внесок нараховують за зниженим розміром ставок.
- якщо працівнику за місяць не було нараховано взагалі виплат зарплатного характеру (зарплати, відпускних, лікарняних тощо), оскільки він не мав оплачуваних робочих днів.
Джерело: buh.ligazakon.net/