Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Матеріальне забезпечення працівників, які працюють за цивільно-правовим договором

Мінсоцполітики листом від 17.12.2017 р № 571/0 / 86-17 / 218 надано роз'яснення щодо реалізації права на матеріальне забезпечення за рахунок коштів Фонду соцстраху особам, які виконують роботи, надають послуги за договорами цивільно-правового характеру.

1. Фінансування матеріального забезпечення для осіб, які працюють на умовах ЦПД (цивільно-правового договору), пропонується здійснювати на підставі заяви-розрахунку (форма якої на сьогоднішній день затверджена Порядком фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою Правління Фонду від 22.12.2010 р № 26).

2. Механізм обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку страхових виплат визначено Порядком обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 р № 1266 (далі - Порядок № 1266).

Зокрема, обчислення середньоденного доходу для розрахунку страхових виплат особам, які працюють на умовах ЦПД, може здійснюватися відповідно до абз. 1 п. 2 і п. 3 Порядку № 1266 за місцем здійснення діяльності на умовах ЦПД, під час дії якого настав страховий випадок.

У разі якщо застрахована особа одночасно здійснює декілька видів діяльності (працює на умовах трудового договору, ЦПД, є підприємцем і т. п.), тоді розрахунок допомоги повинен здійснюватися окремо за кожним місцем діяльності аналогічно тому, як це визначено п. 30 Порядку № 1266 для осіб, які працюють за сумісництвом.

Середній дохід для розрахунку допомоги по вагітності та пологах та допомоги по тимчасовій непрацездатності обчислюється страхувальниками на підставі відомостей, що включаються до Звіту з ЄСВ, що надаються в ДФС (п. 32 Порядку № 1266).

Тому розрахунок матеріального забезпечення для осіб, які працюють на умовах ЦПД, повинен здійснюватися після подання звітності щодо сум нарахованого ЄСВ за місяці розрахункового періоду.

3. Для контролю за використанням коштів Фонду соцстраху до заяви-розрахунку пропонується залучати копію таблиці 5 «Відомості про трудові відносини осіб» Звіту по ЄСВ щодо ЦПД, під час дії якого настав страховий випадок.

Законодавчі зміни щодо права на матеріальне забезпечення та соціальні послуги застрахованих осіб, що працюють на умовах ЦПД, а також інших категорій осіб, які в обов'язковому порядку сплачують ЄСВ, повинні бути враховані при підготовці виконавчою дирекцією Фонду соцстраху проектів нормативно-правових актів щодо механізмів здійснення страхових виплат застрахованим особам.

Джерело: hrliga.com/index.php?module=news&op=view&id=17677

Блог Юрист Луцьк

Юрист Луцьк, Адвокат Луцьк Матвіюк Наталія Росиславівна

Юрист Луцьк, Адвокат Луцьк, Юридичні послуги у Луцьку на Волині та Західній Україні, Реєстрація та припинення юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Луцьк, внесення змін в установчі документи, договірна та кадрова робота, юридичне обслуговування підприємств та підприємців, позовна робота. (099) 634-86-83; (096) 855-08-88; yurist-1@ukr.net
  • Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення бар’єрів для залучення іноземних інвестицій (щодо скасування реєстрації...

  • Плату за оренду земельних паїв запропоновано встановити у розмірі не менш ніж 10% вартості чорноземів. Сьогодні мінімальна ставка — 3%.У...

  • В Україні з'явиться Державна аудиторська службаКабмін вирішив створити Державну аудиторську службу України, реорганізувавши Державну фінансову інспекцію шляхом перетворення. Служба утворюється...

Портал новин

Блог Адвокат Луцьк

Адвокат Луцьк, Юрист Луцьк, Юридичні послуги у Луцьку

Реєстрація та припинення юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Луцьк, внесення змін в установчі документи, договірна та кадрова робота абонентське обслуговування підприємств та підприємців, позовна робота, сімейні, трудові, спори, інші юридичні послуги. (099) 634-86-83; (096) 855-08-88; yurist-1@ukr.net
Ви знаходитесь: Home Новини Матеріальне забезпечення працівників, які працюють за цивільно-правовим договором

Rambler's Top100 HotLog Рейтинг@Mail.ru МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

bigmir)net TOP 100 Анализ веб сайтов

 Счетчик тИЦ и PR Яндекс.Метрика