Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Допомога по вагітності і пологам - нарахування при реорганізації, ліквідації, переведенні (судова практика)

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розглянув справу за позовом громадянки N до Київського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Броварської ОДПІ ГУ ДФС в Київській області про зобов'язання вчинити певні дії.

Верховний Суд прийшов до висновку, що для цілей нарахування допомоги по вагітності та пологах розрахунковий період, за який обчислюється середня заробітна плата визначається за 12 календарних місяців за останнім основним місцем роботи. При цьому, в разі ліквідації або реорганізації державної установи, при якій працівник переведений в іншу держустанову, основним місцем роботи є не тільки організація, в яку переведений працівник, а й установа, в якій він працював до ліквідації (реорганізації).

Згідно з матеріалами справи позивачку 11 серпня 2016 року було звільнено з Переяслав-Хмельницької ОДПІ ГУ ДФС у Київській області в порядку переведення до Броварської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області.

15 серпня позивачка звернулася до начальника Броварської інспекції із заявою про надання відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами.

Їй надали відпустку, але нарахували допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами за три відпрацьовані дні на останньому місці роботи, куди її перевели.

Позивачка звернулася зі скаргою до Міністерства праці та соціальної політики, але отримала відповідь, що період роботи до переведення не включається при розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Позивачка звернулася до суду, але суд першої інстанції відмовив у задоволенні позовних вимог. Суд апеляційної інстанції скасував це рішення і позов задовольнив.

Суд звертає увагу, що реорганізація роботодавця не залежала від волі позивача, і була проведена в рамках реформування податкових органів з метою впорядкування їх роботи і оптимізації структури.

Верховний Суд вважає, що звуження соціальних гарантій працівників податкових органів, які в результаті реформи були переведені на інші посади не з власної ініціативи, є очевидно непропорційним, не узгоджується ні з цілями реформи, ні, тим більше, з обов'язком держави забезпечити гарантії трудових прав працівників .

Отже, для обчислення середньої заробітної плати для нарахування допомоги по вагітності та пологах, Броварська інспекція, в яку була переведена позивачка, не може вважатися «іншим» місцем роботи. І на думку колегії суддів Касаційного адміністративного суду в рамках даного спору переведення позивача в «іншу» організацію не відбулося.

Постанова по справі № К / 9901/5451/17 було винесено 31 січня 2017 року.

Джерело: jurliga.ligazakon.ua

Блог Юрист Луцьк

Юрист Луцьк, Адвокат Луцьк Матвіюк Наталія Росиславівна

Юрист Луцьк, Адвокат Луцьк, Юридичні послуги у Луцьку на Волині та Західній Україні, Реєстрація та припинення юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Луцьк, внесення змін в установчі документи, договірна та кадрова робота, юридичне обслуговування підприємств та підприємців, позовна робота. (099) 634-86-83; (096) 855-08-88; yurist-1@ukr.net
  • Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення бар’єрів для залучення іноземних інвестицій (щодо скасування реєстрації...

  • Плату за оренду земельних паїв запропоновано встановити у розмірі не менш ніж 10% вартості чорноземів. Сьогодні мінімальна ставка — 3%.У...

  • В Україні з'явиться Державна аудиторська службаКабмін вирішив створити Державну аудиторську службу України, реорганізувавши Державну фінансову інспекцію шляхом перетворення. Служба утворюється...

Портал новин

Блог Адвокат Луцьк

Адвокат Луцьк, Юрист Луцьк, Юридичні послуги у Луцьку

Реєстрація та припинення юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Луцьк, внесення змін в установчі документи, договірна та кадрова робота абонентське обслуговування підприємств та підприємців, позовна робота, сімейні, трудові, спори, інші юридичні послуги. (099) 634-86-83; (096) 855-08-88; yurist-1@ukr.net
Ви знаходитесь: Home Новини Допомога по вагітності і пологам - нарахування при реорганізації, ліквідації, переведенні (судова практика)

Rambler's Top100 HotLog Рейтинг@Mail.ru МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

bigmir)net TOP 100 Анализ веб сайтов

 Счетчик тИЦ и PR Яндекс.Метрика