Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Розмір статутного капіталу на власний розсуд?

Законопроекти, які полегшують відкриття та закриття бізнесу, зареєстровані в Верховній Раді

Законопроекти Держкомпідприємництва, які запроваджують модельні статути, дозволяють підприємствам самим визначати розмір свого статутного капіталу та скорочують час для закриття бізнесу, зареєстровані у Верховній Раді. Про це заявив Урядовий уповноважений з питань дерегуляції господарської діяльності Михайло Бродський під час інтернет-конференції на фінансовому порталі «Мінфін».

Так, один із законопроектів передбачає обмеження строку закриття бізнесу. «Ми розробили законопроект, який значно спрощує закриття бізнесу. Він вже пройшов кабмін і переданий на розгляд Верховної Ради. Я сподіваюся, що незабаром цей закон вже буде принятий», – заявив Михайло Бродський.

 «Головне, що змінює наш законопроект - він чітко обмежує терміни для закриття бізнесу. Для фізичної особи-підприємця – це три місяці, для юридичних осіб – шість. Якщо проходить цей термін, а податкова або Пенсійний фонд не дав довідку про те, що немає боргів, то держреєстратор за принципом мовчазної згоди робитьзапис у реєстрі про закриття», – підкреслив Урядовий уповноважений.

Інші законопроекти передбачають, що засновники юридичних осіб самі визначатимуть, який статутний капітал їм необхідний для започаткування бізнесу.  Також для кожної з організаційно-правових форм юридичних осіб буде розроблений модельний статут. Самі засновники підприємства ухвалюватимуть рішення про те, чи провадити діяльність на підставі відповідного модельного статуту чи розробляти для себе індивідуальний. Використання модельного статуту дозволить зекономити гроші на його розробці та послугах нотаріусів, адже його не потрібно буде нотаріально завіряти.

Засновникам юридичних осіб дозволять самим визначати розмір та склад  свого статутного фонду. Верховна Рада України 271 голосом ухвалила у першому читанні  законопроект, який спрощує відкриття бізнесу.

Розроблений Держкомпідприємництвом законопроект спрощує відкриття бізнесу. Зокрема, він дає можливість засновникам юридичних осіб (крім акціонерних товариств) створювати статутний капітал у розмірах та у складі, що їм необхідні для започаткування бізнесу.Наразі статутний фонд для товариств з обмеженою відповідальністю має бути не менше суми, що дорівнює одній мінімальній зарплаті, для акціонерного товариства – не менше 1250 мінімальних заробітних плат.  

Відповідно засновникам не потрібно буде вносити гроші у вигляді вкладів до статутного капіталу до моменту проведення їхньої державної реєстрації. Запропоновані зміни також дозволять заощадити на оплаті послуг банків при відкритті тимчасових рахунків і на оплаті за нотаріальне засвідчення підписів засновників на установчих документах та рішення засновників про створення юридичної особи.

Крім того, проектом закону спрощуються вимоги щодо обов’язкового нотаріального оформлення окремих документів, які подаються на проведення державної реєстрації припинення юридичної особи та фізичної особи- підприємця.

Спрощення та оптимізація процедури створення юридичних осіб різних організаційно-правових форм господарювання заохочуватиме підприємців до започаткування власної справи та сприятиме покращенню позиції України у рейтингу Світового банку Doing Business.

За матеріалами www.dkrp.gov.ua

 

Блог Юрист Луцьк

Юрист Луцьк, Адвокат Луцьк Матвіюк Наталія Росиславівна

Юрист Луцьк, Адвокат Луцьк, Юридичні послуги у Луцьку на Волині та Західній Україні, Реєстрація та припинення юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Луцьк, внесення змін в установчі документи, договірна та кадрова робота, юридичне обслуговування підприємств та підприємців, позовна робота. (099) 634-86-83; (096) 855-08-88; yurist-1@ukr.net
  • Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення бар’єрів для залучення іноземних інвестицій (щодо скасування реєстрації...

  • Плату за оренду земельних паїв запропоновано встановити у розмірі не менш ніж 10% вартості чорноземів. Сьогодні мінімальна ставка — 3%.У...

  • В Україні з'явиться Державна аудиторська службаКабмін вирішив створити Державну аудиторську службу України, реорганізувавши Державну фінансову інспекцію шляхом перетворення. Служба утворюється...

Портал новин

Блог Адвокат Луцьк

Адвокат Луцьк, Юрист Луцьк, Юридичні послуги у Луцьку

Реєстрація та припинення юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Луцьк, внесення змін в установчі документи, договірна та кадрова робота абонентське обслуговування підприємств та підприємців, позовна робота, сімейні, трудові, спори, інші юридичні послуги. (099) 634-86-83; (096) 855-08-88; yurist-1@ukr.net
Ви знаходитесь: Home Новини Розмір статутного капіталу на власний розсуд?

Rambler's Top100 HotLog  МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

bigmir)net TOP 100 Анализ веб сайтов