Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Новий підхід банків, щоб не віддавати депозити населенню

     Українські банки придумали спосіб не віддавати гроші вкладникам депозитів.
     В Україні почастішали випадки, коли банки через постанову НБУ про збір "досьє" на клієнтів, загрожують громадянам блокуванням депозитних рахунків.

     Для прикладу підприємець Віктор Євтухов з Вінниці не зміг забрати відсотки за депозитом у місцевому відділенні "Терра Бенк", пише Gazeta.ua.

     За його словами, у фінустанові йому дали анкету, в якій треба було вказати доходи, перерахувати майно, яким він володіє, вказати, коли був придбаний автомобіль і його марку.

     Після відмови заповнити анкету чоловікові на домашню адресу надіслали листа, в якому банк попереджав, що через незаповнення анкети обмежить право доступу до депозиту і виключать з числа клієнтів.

      "У листі посилаються на постанову Нацбанку № 22 від 31 січня 2011 року. Згідно з ним, я обов'язково повинен заповнити ту злощасну анкету, інакше банк обмежить доступ до моїх грошей. Я знайшов і перечитав ту постанову, там нічого не говориться про обмеження доступу до рахунків . Звернувся до юриста, мені пояснили, що насправді банк має право обмежити доступ до грошей тільки за постановою суду ", - зауважив чоловік.

     Євтухов запевнив, що наступного дня написав заяву, щоб забрати депозит, але грошей своїх не отримав. У фінустанові заявили, що кошти будуть до кінця тижня.

     В "Терра Банку" підтвердили, що розіслали клієнтам листи з проханням заповнити анкети.

     "Банки працюють на основі закону Україна, вказівок Нацбанку і Кабміну. ​​Від нас вимагають, ми так само запитуємо. Жодному клієнту в обслуговуванні не відмовляють і кошти не блокують. Мова може йти лише про виключення з числа клієнтів. Є люди, які відмовилися від заповнення анкети, але щодо них та їх обслуговування немає ніяких змін. Для них Нацбанк продовжив термін розгляду ідентифікації клієнтів ", - розповіла начальник відділу " Терра Банку " Вікторія Приходченко.

     Юристи зі свого боку запевняють, що заповнювати анкету не обов'язково.

     "Банк не може обмежити доступ до грошей з-за незаповненою анкети. При обслуговуванні банк керується договором, де вказані умови для банку і клієнта. Я бачив ті анкети, вони незаконні. Більшість інформації, яку витягують з клієнтів, не має ніякого відношення до Нацбанку . Більше мені "подобається" пункт про майно і про попередження банку в десятиденний строк про зміну свого майнового стану. Своїм клієнтам я раджу не заповнювати ті анкети ", - пояснив адвокат юридичної компанії Костянтин Оверковський.

     Нагадаємо, своєю постановою НБУ з 22 квітня змінив норми положення "Про здійснення банками фінансового моніторингу" і дав банкам півроку на збір розширений даних про клієнтів. Кожна фізична особа зобов'язана в спеціальній анкеті вказати свої паспортні дані, ідентифікаційний номер, місце роботи, посада, контактний телефон та адресу електронної пошти.

    Клієнт також повинен розкрити інформацію про своє рухоме і нерухоме майно, рахунки в цінних паперах, спрогнозувати обсяг операцій по рахунках і вказати джерела походження доходів. Ідентифікація юридичних осіб, резидентів і нерезидентів, містить повний зріз про проведення ними господарської та фінансової діяльності із зазначенням осіб, які мають доступ до майна підприємств.

Джерело: hvylya.org

 

Блог Юрист Луцьк

Юрист Луцьк, Адвокат Луцьк Матвіюк Наталія Росиславівна

Юрист Луцьк, Адвокат Луцьк, Юридичні послуги у Луцьку на Волині та Західній Україні, Реєстрація та припинення юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Луцьк, внесення змін в установчі документи, договірна та кадрова робота, юридичне обслуговування підприємств та підприємців, позовна робота. (099) 634-86-83; (096) 855-08-88; yurist-1@ukr.net
  • Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення бар’єрів для залучення іноземних інвестицій (щодо скасування реєстрації...

  • Плату за оренду земельних паїв запропоновано встановити у розмірі не менш ніж 10% вартості чорноземів. Сьогодні мінімальна ставка — 3%.У...

  • В Україні з'явиться Державна аудиторська службаКабмін вирішив створити Державну аудиторську службу України, реорганізувавши Державну фінансову інспекцію шляхом перетворення. Служба утворюється...

Портал новин

Блог Адвокат Луцьк

Адвокат Луцьк, Юрист Луцьк, Юридичні послуги у Луцьку

Реєстрація та припинення юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Луцьк, внесення змін в установчі документи, договірна та кадрова робота абонентське обслуговування підприємств та підприємців, позовна робота, сімейні, трудові, спори, інші юридичні послуги. (099) 634-86-83; (096) 855-08-88; yurist-1@ukr.net
Ви знаходитесь: Home Новини Новий підхід банків, щоб не віддавати депозити населенню

Rambler's Top100 HotLog  МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

bigmir)net TOP 100 Анализ веб сайтов