Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Новий порядок судочинства

   20 грудня 2011 року парламент прийняв закон "Про внесення змін до деяких законів України" (щодо вдосконалення порядку здійснення судочинства).

      Відповідно до закону, суддя в господарському процесі не може приймати участь у перегляді прийнятих за його участю судових рішень, ухвал, постанов за нововиявленими обставинами. Аналогічної нормою доповнили також Цивільно-процесуальний кодекс: суддя, який брав участь у вирішенні справи в суді першої, апеляційної, касаційної інстанцій, у перегляді справи Верховним судом, не може брати участь у розгляді заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами у цій справі.  

    Крім того, в ГПК і ЦПК закріплюється обов'язок суду здійснювати залучення до справи осіб (що не є сторонами в суперечці), якщо при прийнятті позовної заяви, підготовці справи до слухання або під час його розгляду буде встановлено, що судове рішення може вплинути на їх права і обов'язки. Такі особи будуть залучатися до участі в розгляді справи в статусі третіх осіб, що не заявляють самостійні вимоги на предмет спору.   

       Серед іншого, вносяться також зміни в терміни позовної давності, закріплені Цивільним кодексом. Так, позовна давність для вимог про визнання недійсними угод, укладених під впливом насильства або обману, і позовна давність для вимог про застосування наслідків нікчемного правочину, згідно закону, більше не належить до спеціальних термінів давності.

      З переліку позовних вимог, на які зараз позовна давність не поширюється, виключені позови власників (чи інших осіб) про визнання незаконним правового акта органу державної влади, органу влади АРК або органу місцевого самоврядування, яким порушено право власності або інше речове право. 

    Зміни торкнулися і статті 113 ГПК. На сьогоднішній день статтею передбачено, що судове рішення господарського суду може бути переглянуто за нововиявленими обставинами за заявою, поданою протягом одного місяця з дня встановлення обставин, що стали підставою для перегляду судового рішення.

     

      Ця норма доповнюється положенням про те, що заява про перегляд судового рішення господарського суду на підставі, передбаченій пунктом 1 статті 112 ГПК (у зв'язку з появою істотних для справи обставин, які не були і не могли бути відомі на момент розгляду справи) може бути подано не пізніше трьох років з дня набрання рішенням чинності.       

     Таким чином, фактично пропонується із закінченням трирічного терміну не враховувати ці нововиявлені обставини навіть в тих випадках, коли вони стали відомі зовсім недавно, і місячний строк з тих пір ще не закінчився.

   Для органів державної влади, органів місцевого самоврядування, прокурора та інших суб'єктів владних повноважень встановлено граничний строк, зі спливом якого апеляційна або касаційна скарга не може бути прийнята до провадження судом касаційної інстанції, незалежно від поважності причини пропуску терміну для подачі. 

    Законом також змінено порядок вирішення питань про поновлення строків для подачі апеляційних та касаційних скарг у цивільному та адміністративному процесах, врегульовані і інші питання, пов'язані зі строками та порядком звернення до судів різних інстанцій, а також діяльністю судів із розгляду справ, віднесених до їх юрисдикції.

Джерело: legalans.com

Блог Юрист Луцьк

Юрист Луцьк, Адвокат Луцьк Матвіюк Наталія Росиславівна

Юрист Луцьк, Адвокат Луцьк, Юридичні послуги у Луцьку на Волині та Західній Україні, Реєстрація та припинення юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Луцьк, внесення змін в установчі документи, договірна та кадрова робота, юридичне обслуговування підприємств та підприємців, позовна робота. (099) 634-86-83; (096) 855-08-88; yurist-1@ukr.net
  • Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення бар’єрів для залучення іноземних інвестицій (щодо скасування реєстрації...

  • Плату за оренду земельних паїв запропоновано встановити у розмірі не менш ніж 10% вартості чорноземів. Сьогодні мінімальна ставка — 3%.У...

  • В Україні з'явиться Державна аудиторська службаКабмін вирішив створити Державну аудиторську службу України, реорганізувавши Державну фінансову інспекцію шляхом перетворення. Служба утворюється...

Портал новин

Блог Адвокат Луцьк

Адвокат Луцьк, Юрист Луцьк, Юридичні послуги у Луцьку

Реєстрація та припинення юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Луцьк, внесення змін в установчі документи, договірна та кадрова робота абонентське обслуговування підприємств та підприємців, позовна робота, сімейні, трудові, спори, інші юридичні послуги. (099) 634-86-83; (096) 855-08-88; yurist-1@ukr.net
Ви знаходитесь: Home Новини Новий порядок судочинства

Rambler's Top100 HotLog  МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

bigmir)net TOP 100 Анализ веб сайтов