Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Перереєстрація земельної ділянки по-новому 2012

      Відтепер для отримання кадастрового номера, держакту або перереєстрації ділянки людині не доведеться носити документи в різні інстанції. З 1 січня 2012 року діє так званий принцип "єдиного вікна". Землевласнику необхідно звернутися до державного кадастрового реєстратора, якого можна знайти в територіальному відділенні Державного земельного агентства за місцем розташування ділянки. Саме він відповідає за прийом та видачу документів.                    
      
Насамперед людина надає свій паспорт. Якщо ж замість землевласника оформленням документів займається довірена особа, то слід пред'явити реєстратору ще й завірену нотаріусом довіреність, що підтверджує повноваження даного громадянина. Потім потрібно написати заяву про необхідність отримання кадастрового номера. До заяви додаються:

     
копія документа, що посвідчує особу одержувача права на земельну ділянку або її власника, а в разі подання заяви уповноваженою особою - також копія документа, що підтверджує його повноваження;
     
документація із землеустрою;
     
обмінний файл з даними про результати робіт із землеустрою в електронному вигляді;
     
копія ідентифікаційного коду;
     
квитанція про внесення плати за перевірку обмінного файлу. 

      Реєстратор проводить первинну перевірку поданої документації, реєструє заяву, називає його обліковий номер і дату наступного візиту громадянина, коли йому повинні видати документ з кадастровим номером.
    Зазначимо, що з січня 2012 року обліковий номер реєстрації заяви є також кодом доступу до бази документів на Кадастровому порталі. Ввівши даний номер, людина зможе подивитися, як просувається черга, у кого з чиновників в даний момент знаходяться документи.

      Відповідно до законодавства на цю процедуру відводиться десять робочих днів. Протягом трьох днів з дня надходження документів їх перевіряють у територіальному відділенні Держземагентства. З'ясовують, чи відповідають умови надання ділянки її цільовим призначенням, чи правильно вказані кількісні та якісні характеристики, і звіряють дані з кадастровим планом. Результатом перевірки стає протокол, підписаний посадовою особою територіального органу Держземагентства та завірений печаткою.
     При відсутності претензій складається протокол про визначення кадастрового номера земельної ділянки та номер вноситься в обмінний файл. Після цього адміністратору автоматизованої системи, яким є держпідприємство «Центр державного земельного кадастру» (ЦДЗК), передаються три документи: протокол перевірки, протокол про визначення кадастрового номера та обмінний файл. Якщо ж були знайдені неузгодженості або помилки, то в регіональне відділення ЦДЗК направляють два документи - протокол перевірки та обмінний файл для більш глибокого вивчення.
       Протягом наступних п'яти днів фахівці ЦДЗК проводять додаткову перевірку обмінного файлу та вносять його дані в автоматизовану систему кадастру, після чого обмінний файл офіційно приймають. Далі інформація через автоматизовану систему повертається до територіального відділення Держземагентства.
      Якщо в протоколі проведення перевірки немає зауважень до документації із землеустрою, спеціаліст районного відділу Держземагентства не пізніше наступного робочого дня робить позначки на титульному аркуші документації, а також на матеріалах із землеустрою з графічним зображенням ділянки та іншими технічними даними. Ці позначки містять кадастровий номер, дату його визначення та внесення відомостей до автоматизованої системи, а також прізвище, ініціали та особистий підпис посадової особи, що поставила відмітки. Врахуйте, що виправлення в даних відмітках не допускаються.
     У разі якщо в протоколі є зауваження до документації із землеустрою та обмінного файлу, відмітка про присвоєння кадастрового номера не робиться. Після усунення недоліків повторний розгляд документації здійснюється за тією ж схемою. Зверніть увагу на те, що в цьому випадку новий обліковий номер документам із землеустрою не присвоюється - він залишається від попередньої подачі. Однак якщо протягом року людина не надає документи для повторного розгляду, першочергово визначений кадастровий номер анулюється.
     Результатом успішного проходження процедури стає присвоєння ділянці кадастрового номера і виписка поземельної книги. Вона створюється як у друкованому, так і електронному вигляді та фактично стає паспортом земельної ділянки на весь час його існування в заданих межах. 
       Згідно з новими правилами на оформлення держакту відводиться 14 календарних днів

       А тепер, коли земля має кадастровий номер, можна переходити до отримання державного акта на право власності. Процедура багато в чому схожа на вищеописану. Людині знову доведеться звернутися до державного кадастровому реєстратору. Тепер, крім заяви про реєстрацію земельної ділянки та реєстрації держакту, потрібно подати наступні документи:

     
копію документа, що посвідчує особу, якій передається у власність земельна ділянка, а якщо заяву подає уповноважена особа, то ще й копію документа, що підтверджує його повноваження;
     
копію ідентифікаційного коду;
     
рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у власність;
     
технічну документацію із землеустрою з відміткою про визначення кадастрового номера;
  
копії квитанцій про плату за внесення даних в поземельну книгу, за проведення державної реєстрації ділянки і держакту.  

      Як і в попередньому випадку, після прийняття у громадянина документів заяві дають обліковий номер, який є кодом доступу до інформаційної бази на Кадастровому порталі та дає можливість стежити за процесом оформлення держакту. Згідно з новими правилами на оформлення держакту відводиться 14 календарних днів з моменту подачі документів.
   За цей час фахівці територіального відділення Держземагентства перевірять відповідність наданих документів інформації, вже наявної в автоматизованій системі. Далі дані надходять до обласної філії ЦДЗК, знову перевіряються. Якщо все нормально, то співробітники районного відділення Держземагентства роблять запис у поземельній книзі і друкують держакт, який і видається землевласнику.
     Але навіть отримавши на руки держакт, людина ще не стає повноправним власником ділянки. Тепер їй слід звернутися з цим документом до територіального відділення Міністерства юстиції для реєстрації права власності. Результатом всього ланцюжка різних реєстрацій стане отримання свідоцтва на право власності на земельну ділянку.
    До речі, наведена вище інформація про порядок отримання держакту буде актуальна тільки до кінця нинішнього року. Справа в тому, що, згідно з нещодавно внесеними до законодавства змінами, з 1 січня 2013 держакти видаватися не будуть. Замість них люди почнуть отримувати тільки свідоцтва на право власності, а документом, що підтверджує держреєстрацію земельної ділянки, стане виписка з Державного земельного кадастру. Цей документ буде містити всі відомості про ділянку, внесені в поземельну книгу, і кадастровий план ділянки.

   За матеріалами: job.ukr.net.

Блог Юрист Луцьк

Юрист Луцьк, Адвокат Луцьк Матвіюк Наталія Росиславівна

Юрист Луцьк, Адвокат Луцьк, Юридичні послуги у Луцьку на Волині та Західній Україні, Реєстрація та припинення юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Луцьк, внесення змін в установчі документи, договірна та кадрова робота, юридичне обслуговування підприємств та підприємців, позовна робота. (099) 634-86-83; (096) 855-08-88; yurist-1@ukr.net
  • Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення бар’єрів для залучення іноземних інвестицій (щодо скасування реєстрації...

  • Плату за оренду земельних паїв запропоновано встановити у розмірі не менш ніж 10% вартості чорноземів. Сьогодні мінімальна ставка — 3%.У...

  • В Україні з'явиться Державна аудиторська службаКабмін вирішив створити Державну аудиторську службу України, реорганізувавши Державну фінансову інспекцію шляхом перетворення. Служба утворюється...

Портал новин

Блог Адвокат Луцьк

Адвокат Луцьк, Юрист Луцьк, Юридичні послуги у Луцьку

Реєстрація та припинення юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Луцьк, внесення змін в установчі документи, договірна та кадрова робота абонентське обслуговування підприємств та підприємців, позовна робота, сімейні, трудові, спори, інші юридичні послуги. (099) 634-86-83; (096) 855-08-88; yurist-1@ukr.net
Ви знаходитесь: Home Новини Перереєстрація земельної ділянки по-новому 2012

Rambler's Top100 HotLog  МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

bigmir)net TOP 100 Анализ веб сайтов