У листі від 02.08.2013 р. № 40-16-3790 Держархбудінспекція надала роз'яснення щодо реконструкції будівель і споруд та їх консервації.
Зокрема, зазначено, що згідно абзацу 2 пункту 1 Порядку виконання будівельних робіт будівельні роботи - роботи з нового будівництва, реконструкції, технічного переоснащення діючих підприємств, реставрації, капітального ремонту.
У разі потреби замовник має право виконувати будівельні роботи після:
1) направлення замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю, по об'єктах, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, які не вимагають реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт або отримання дозволу на виконання будівельних робіт;
2) реєстрації органом державного архітектурно-будівельного контролю декларації про початок виконання будівельних робіт по об'єктах будівництва, що належать до I - III категорій складності;
3) видачі замовнику органом державного архітектурно-будівельного контролю дозволу на виконання будівельних робіт по об'єктах будівництва, які належать до IV і V категорій складності.
Документи, що дають право на виконання будівельних робіт, є чинними до завершення будівництва.
Відповідно до ст. 9 Закону «Про архітектурну діяльність» будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об'єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил у порядку, визначеному Законом «Про регулювання містобудівної діяльності».
Крім того, Держархбудінспекція вказала, що порядок і умови проведення консервації та розконсервації об'єктів і будов з нового будівництва, реконструкції та технічного переоснащення діючих підприємств, капітального ремонту будівель і споруд виробничого та невиробничого призначення визначені в Положенні про порядок консервації та розконсервації об'єктів будівництва.
Джерело: jurliga.ligazakon.ua